Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Kesintisi Güç Kaynağı Nedir?
Kesintisiz güç kaynakları, elektrik sisteminde oluşan aksaklıklardan, kritik yük olarak adlandırılan ,elektrikli cihazları koruyan elektronik bir cihazdır. Online KGK cihazları şebeke elektriği var ise bu enerjiyi içinde bulunan aküleri şarj etmek için kullanır ve bu arada kendisi elektrik üretir, elektrik kesildiği durumda ise aküden elektrik üretmeye devam ederek kritik yüklere sürekli ve kesintisiz elektrik sağlar.
Neden Kesintisiz Güç Kaynağı'na İhtiyaç Duyulur?
Yapılan araştırmalar göstermektedirki elektrik kesintileri, voltaj düşmeleri ve şehir şebekesindeki kısa ve ani değişmeler bilgisayar sisteminizi ve bilgisayar kontrollu aygıtlarınıza zarar vermektedir. Firmanızdaki kritik yükleri dolayısı ile iş akışınızı bu tip problemlerden izole etmeniz gerekmektedir. Bu korumayı en iyi sağlayan aygıtlar Kesintisiz güç kaynaklarıdır. (KGK) Elektrik şebekeniz ne kadar kesintisiz olursa olsun herhangi bir doğal afet durumunda (fırtına yağmur) gibi durumlarda sürpriz kesinti olma olasılığı çok yüksektir, binanızın dağıtım panosunda atan bir sigorta bile işinizi engelliyecek problem olarak ortaya çıkar.
Kaç Tip Kesintisiz Güç Kaynağı Vardır?
On-Line : Daima devrede kalarak voltaj ve frekans regülasyonu yapar elektrik olduğunda aküleri şarj eder kesildiğinde akülerden elektrik üretir. Line interaktif : Elektrik olduğunda devrede değildir sadece regülatör bölümü kademeli olarak basit voltaj regülasyonu yapar frekans regüle edilmez. Elektrik kesilince invertör bölümü devreye girer. Off-Line : Elektrik olduğunda devrede değildir ve elektrik varken voltaj regülasyonu yapmaz.Şebeke belirlenen sınırların altına düşer veya üzerine çıkar ise devreye girer.
Hangi güçte Kesintisiz Güç Kaynağı cihazına ihtiyacım olduğunu nasıl tayin edebilirim?
KGK cihazları sisteminizde bulunan toplam kritik yük gücünü problemsiz olarak besleyebilmelidir. Bu durumda KGK cihazınızın gücü en az kritik yüklerinizin toplamı kadar olmalıdır. Cihazlarınızın arkasında bulunan güç etiketlerini toplama metodu ile ihtiyacınız olan toplam gücü bulabilirsiniz. Elde ettiğiniz değerin bir üst kademesindeki KGK yı seçmeniz performans açısından iyi olacaktır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın